Helka Jómadár Kölsch Típusú Ale

 Szalmasárga test, remek fehér hab, aromás illat.


Poharamban hatalmas hab, arany test. Kóstolva kellemesen malátás, nagyon vékonyan komlózott kevés szénsavval. Vékony teste könnyedséget áraszt, hidegen frissítően hűsít. A kezdetben dicsért habját hamar elveszti, látványa így leginkább siralmasnak nevezhető. Ezért kell húzóra inni😁 Ivósör, ezek a sörök azok, amikből akár több korsóval is szívesen legurít az ember, aztán csodálkozik, hogy az 5,1-s alkohol könnyen megborítja. Ez van!

Röviden:
😀😀😀

Gyártó leírása

Ez a Jómadár elrepít egészen a Rajna menti Kölnig, ahol tradicionálisan több mint 100 éve készítik ezt a sört. Ízét a maláta és az élesztő tökéletes egyensúlya határozza meg, aranyló tükrössége és üdítő frissessége teszi egyedivé ezt a sört. Egy fecske nem csinál nyarat, de ez a Jómadár igen. Addig idd, amíg hideg!

Ami a sör mögött van:

Fülöp:

Mindig is a tradicionális sörtípusok híve voltam. Szeretem, ha egy sörnek története van. Emiatt Kölsch már első kóstolásra a kedvenceim közé került.  Mélyebben  akkor kezdtem el foglalkozni  a stílussal, amikor egyetemen  szakdolgozati kísérletemben kisüzemi sörfőzdék számára applikálható élesztő szaporítást tűztem ki célul. Itt a kísérletek során a kölsch típushoz tartozó élesztő törzzsel végeztem a teszteket. Amikor sikerült nagyobb mennyiséget előállítani, a Monyoban le is főztünk belőle egy kölsch-t adhoc jelleggel, mivel az ottani srácok is odáig voltak a stílusért. Az első 1000 liter kb. azonnal elfogyott, így hamar azon kaptuk magunkat, hogy már 2000 literben főztük, és egy jó időre be is került az állandó szortimentbe. Azóta is  megmaradt a szerelem, és amikor a  Helka alapszortimentjét raktuk össze, számomra rögtön egyértelmű volt, hogy ott a helye, hiszen a könnyed, letisztult, frissítő  stílusjegyeivel tökéletes választás egy nyári meleg napon a Balaton partján.

Adatok

Gyártó: Helka Sörfőzde
Nemzet: Magyar
Összetevők: víz, árpamaláta, búzamaláta, komló, élesztő
Alkohol: 5,1%
Balling: 12,8⁰
IBU: 26

Kóstolva: 2024. 08. 17.

Megjegyzések